Czytnik NFC i RFID – co warto wiedzieć o tej technologii?

Czytnik NFC i RFID – co warto wiedzieć o tej technologii?

Technologia NFC i RFID pozwala na bezprzewodową komunikację, co jest powszechnie wykorzystywane w wielu branżach, między innymi handlowej, logistycznej czy produkcyjnej. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Technologia RFID jest o wiele starsza od NFC i używana głównie w przemyśle. Służy do szybkiego odczytywania danych z etykiet (tagów). Należy zaznaczyć, że dobrej jakości czytnik umożliwia równoczesną identyfikacją nawet kilkunastu etykiet. Wystarczy, aby znajdowały się w widocznym miejscu. W naklejkach lub klipsach znajduje się układ elektroniczny, który może być zasilany bateriami lub przy pomocy fal radiowych emitowanych przez urządzenie odczytujące. Technologia świetnie sprawdza się w bramkach do kontroli dostępu oraz wraz z odpowiednim programem może stanowić podstawę systemu zarządzania magazynem. Natomiast czytnik NFC jest powszechnie stosowany w urządzeniach przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych, między innymi najnowszych smartfonach, tabletach, opaskach sportowych. Za jego pomocą można realizować płatność zbliżeniową, bezprzewodowo wymieniać dane z innymi użytkownikami.

Przedsiębiorstwo IBCS od lat dostarcza swoim klientom skuteczne rozwiązania, które pomagają w zarządzaniu magazynem. Oferta zawiera nowoczesne oprogramowanie do tworzenia etykiet, kontrolowania różnych procesów oraz innowacyjne urządzenia. Dodatkowo firma oferuje kompleksowe usługi wdrożeniowe oraz szkolenia dla pracowników. Zleceniodawcy mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Wysoko wykwalifikowani fachowcy dobiorą najkorzystniejszą opcję.

Podjęcie współpracy z renomowaną firmą to gwarancja usług na najwyższym poziomie, przystępnych cen oraz szybkiej realizacji każdego zlecenia.

Kamila Duda 2023-12-18 0 komentarzy

Skomentuj wpis