Leczenie alkoholizmu - Poznań

Leczenie alkoholizmu - Poznań

Alkoholizm jest chorobą postępującą, która niejednokrotnie prowadzi do śmierci. Samodzielne wychodzenie z nałogu bywa trudne, ponieważ wymaga samozaparcia oraz zrozumienia mechanizmów, jakie sterują osobą uzależnioną. Z tego względu niektórzy zgłaszają się do terapeutów, u których można otrzymać  fachową pomoc. Reprezentują oni Gabinety Specjalistyczne Renaty Graduszyńskiej i mają bogate doświadczenie, które w tym zawodzie jest niezbędne. Nigdy nie oceniają pacjentów ani nie wyjawiają powierzanych informacji osobom trzecim.

Celem uczęszczania na terapię jest zredukowanie szkodliwych skutków nałogu oraz powrót do ponownego funkcjonowania w społeczeństwie. Na leczenie alkoholizmudecydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy czują, że stracili kontrolę nad swoim życiem i nie wiedzą, w jaki sposób ją odzyskać. Terapia przynosi liczne korzyści. Przede wszystkim daje możliwość odnalezienia źródła problemów, przez które dana osoba zaczęła nadużywać napojów alkoholowych. Pacjenci uczą się także funkcjonowania na trzeźwo oraz walki z ewentualnymi pokusami.

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym krokiem do wychodzenia z nałogu jest przyznanie przed sobą, że ma się problem. Innymi słowy, niezwykle istotna jest wewnętrzna motywacja oraz chęć zaprzestania picia. Terapia uzależnień różni się od siebie, co oznacza, że na zainteresowanych czekają spotkania indywidualne lub przeprowadzane w niewielkich grupach. W trakcie spotkań pacjenci pracują nad asertywnością, emocjami oraz relacjami interpersonalnymi.

Ignacy Ostrowski 2021-02-13 0 komentarzy

Skomentuj wpis