Zbiornik na deszczówkę 7000l

Zbiornik na deszczówkę 7000l

Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej powyższej inwestycji, kluczową sprawą jest wybór odpowiedniej pojemności. Ich cały zakres ma w ofercie sklep online deszczowka24.pl, a dodatkowo zapewnia ekspercką pomoc w zakresie wyliczenia zapotrzebowania na wodę deszczową danej rodziny. Przykładowo, dla 5-osobowej rodziny optymalnym wyborem będzie zazwyczaj zbiornik na deszczówkę 7000l, choć to także zależy od regionu zamieszkania (średnia ilość opadów w nim) oraz od powierzchni dachu zajmowanego domu (im większy, tym więcej wody deszczowej spłynie do zbiornika w tym samym czasie).

Z racji tego, że zbiorniki są zakopywane nieraz i kilka metrów pod poziomem gruntu i działają na nie duże siły (ciężar ziemi znajdującej się powyżej), to muszą być wykonane z odpowiedniego materiału, a bryła musi zapewniać odpowiedni rozkład sił. Producent osiągnął to poprzez zastosowanie technologii konstrukcji bezspawowej i bezszwowej oraz obejmujące cały obwód żebra wzmacniające. Właściwy dobór tworzywa zapewnia też odporność na zmiany temperatur, kontakt z chemikaliami, korozję itp.

Znaczne rozmiary pojemnika nie będą żadną przeszkodą przy dostarczaniu go do klienta po zakupie, gdyż sklep zapewnia własny (i do tego szybki) transport. Zakup jest ponadto objęty wieloletnią gwarancją. Producent informuje również, że choć podstawowym zastosowaniem zbiornika jest oczywiście magazynowanie deszczówki, to może on służyć też jako:

  • zbiornik retencyjny wody opadowej,
  • osadnik gnilny, czyli element większej instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków,
  • tradycyjne szambo.
Kamila Duda 2020-11-04 0 komentarzy

Skomentuj wpis